REFERANSLARIMIZ

MAPFRE Sigorta

Başta İspanya, Avrupa ve Amerika olmak üzere dünya çapında sigortacılık, reasürans, asistans ve finansal hizmetler alanlarında faaliyet gösteren MAPFRE, İspanya’nın en büyük sigorta grubudur. Grup, aynı zamanda, Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye’de de faaliyetlerini sürdürmektedir.

MAPFRE Grup bünyesinde 36.053 kişi çalışan, dünya çapında 5.524 ofisle 27 Milyon müşteriye hizmet vermektedir. 2014 yılında toplam ciro 26,367 Milyar Euro’yu aşmış ve açıklanan net kar 845 Milyon Euro’nun üzerindedir.

Sompo Japan Sigorta

Sompo Japan Sigorta, Finans Sigorta adı ile o dönemdeki ekonomik krize ve güçlü rakiplerine rağmen 30 Mart 2001 tarihinde kurulmuştur. Kendine özgün yönetim anlayışı ve o dönemde de sahip olduğu güçlü çalışan profili ile şirketimiz rakiplerinden ayrılmış ve 2002 yılında ilk poliçesini kesmiştir. Bunu izleyen süreçte gelişimini sürdürmüş ve 2004 yılında ilk tam faaliyetini gerçekleştirmiştir. 2006 yılına gelindiğinde ise sigorta sektöründe en iyi Öz Sermaye karlılığını elde eden şirket olmuştur. 1 Kasım 2007 tarihinde QNB Finansbank’ın hisselerinin NBG’e gruba satılması ile kurucusu olan Fiba Holding’in adını alarak faaliyetlerine Fiba Sigorta A.Ş olarak devam etmiştir.

TMTB

TMTB, motorlu araçların işletilmesi nedeniyle sigortalı aracın bulunduğu Yeşil Kart sistemi dahilindeki ülkelerin mali sorumluluk sigortası kapsamında; Yurt dışında geçerli sigorta belgeleri düzenlemek ve bu kapsamda sebep olunan hasarları karşılamak, ülkemizde geçerli bulunan sigorta sözleşmeleri kapsamında Yeşil Kart sigortası bulunan yabancı plakalı araçların sebep olduğu hasarların çözümlenip giderimini sağlamak amacıyla, 28.06.2008 gün ve 26920 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan TMTB'nun Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik çerçevesinde ve Sigortacılık Kanunu'nun 24. Maddesine dayanılarak kurulmuştur.

Ray Sigorta

Ulusal taşımacılık şirketlerinin (THY, Denizcilik işletmeleri, Devlet Demiryolları, PTT) girişimleri ile kuruldu. Doğan Holding tarafından özelleştirildi. Hisse senetleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başladı. Şirketin %74,26 hissesini VIG’nin iştiraki TBIH Financial Services Group devraldı. Şirket, 2015 yılında 32.885.126 TL kâr açıklamıştır. Şirketin ortaklık yapısı; %81,59 hissesi TBIH Services Group N.V, %12,67 hissesi Vienna Insurance Group (VIG), %5,7’si ise halka açık olarak değişti.

Neova Sigorta

Neova Sigorta, Türkiye'nin 2008 yılında kurulan ilk alternatif sigorta şirketi, ve 2009 yılı sonunda ilk politikası yayınlandı. Neova Sigorta motorlu taşıt, mülkiyet, ferdi kaza, seyahat, ticaret, mühendislik ve deniz politikaları sunan, hayat dışı sigorta her dalında faaliyet göstermektedir. Turkapital, bir % 53 hisseye sahip iken, Kuveyt Türk Katılım Bankası (KTPB), Al Muthanna Yatırım A.Ş. (% 5) ve İlk Takaful (% 35), yoğun teknik bilgi getiren bir ortağı ile birlikte, çoğunluk sahibi % 7 hissesi ile, sigortalılarına geniş bir potansiyel yüzme havuzu sunmaktadır.

Doga Sigorta A.Ş.

Doga Sigorta A.Ş. Türkiye sigortacılık sektöründe ilk yılından itibaren iddialı bir şekilde yerini almaya başladı. 35 yılın üzerinde kazanılan tecrübe ile eğitim, gayrimenkul, girişim, bilişim ve sağlık sektörlerinde faaliyet veren ekip/grup tarafından Doga Sigorta A.Ş. ile sigorta sektörüne adım atmıştır. Doga Sigorta A.Ş., Türkiye’ye yayılmış 6 Bölge Temsilciliği ve 1000’in üzerinde acentesiyle Türk sigorta sektörünün önde gelen firmalarından biridir.